Zasady konstruowania dobrej stylizacji

Zasady konstruowania dobrej stylizacji

2 października 2017 Wyłącz przez Magdalena

Współczesne trendy modowe są bardzo niejasne. Istnieje szereg stylów, które można łączyć i spośród których wybiera się poszczególne elementy. Okazuje się, że wielu osobom nadal zdarza się popełniać podstawowe, modowe błędy.

Powodów może być wiele. Niezdecydowanie, które wiąże się z nadmiarem ofert lub niewiedza. Często na pomoc przychodzą profesjonalne stylistyki, czy chociażby współlokatorki i przyjaciółki, służące dobrą radą.

Ważne jest, aby takie osoby wyrażały szczerą opinię. Czasami nie wiemy, że spodnie na udach wyglądają na zbyt opięte, a bluzka zbyt uwidacznia nasze mankamenty. Oto kilka podstawowych zasad, dzięki którym nauczysz się, jak poprawnie dobierać ubrania:

  • Po pierwsze zawsze z tyłu głowy trzeba myśleć o swoim rzeczywistym rozmiarze.

    Nawet najfajniejsza marynarka, która będzie za duża lub za bardzo opięta może sprawić, że ostateczny efekt nie będzie należał do zadowalających;

  • Podstawowym błędem, który jest wyraźnie zauważalny w dziedzinie mody to nieumiejętne łączenie kolorów. Odcinająca czerwień na górze od żółtych spodni nie tylko wygląda komicznie, ale jest źródłem skrócenia sylwetki. Najlepiej jest, gdy partie zostają dobrane przez tonację.

    Kolory takie same to też nie najlepszy pomysł, chyba, że w grę wchodzi mała czarna;

  • Buty i torebka to jedność. Zawsze powinny być dobrane nie tylko kolorem, ale i stylem;
  • Zasadą nadrzędną w każdej garderobie powinny być ubrania typu must-have. Standardowe jeansy o prostym kroju, biała i czarna podkoszulka, szara marynarka, czy chociażby dopasowana bielizna.

    Bez tych elementów ani rusz. Odpowiednie dobranie do siebie wyżej wymienionych ubrań i dodatków może sprawić, że w efekcie osiągniemy kilka niebanalnych stylizacji.

.

telimena bluzki z dekoltem www.dwochwarszawiakow.pl