Wszelkie ubytki należy uzupełniać

Wszelkie ubytki należy uzupełniać

19 stycznia 2020 Wyłącz przez Magdalena

Czasami od razu jesteśmy w stanie wychwycić, że w naszym zębie pojawił się ubytek. Czy to podczas mycia zębów zauważamy dziurkę, czy w czasie jedzenia odczuwamy ból. Ale może się też okazać, że ubytku nie widać, ponieważ pojawił się on między zębami, w dodatku od dziąsła, a więc w taki sposób, że praktycznie gołym okiem nie jesteśmy w stanie go zobaczyć. Nie mniej, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkie ubytki, nie ważne czy duże czy małe, trzeba jak najszybciej usuwać.

Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie doprowadzimy do pogorszenia sytuacji.

Będzie się pogłębiało

Nie ma co się oszukiwać, jeśli w naszym zębie pojawił się ubytek, a my nie pójdziemy do stomatologa, aby naprawić całą sytuację, to będzie się ona tylko pogarszała. To oznacza, że nie tylko coraz częściej będziemy odczuwali ból podczas jedzenia, ale ten ubytek będzie się także pogłębiał. Co więcej, nie będziemy w stanie dokładnie wyczyścić tego zęba, usunąć tego co wpadło w ten ubytek, a to z kolei będzie prowadziło do poważnego stanu zapalnego.

Im później zaczniemy uzupełniać ubytki, jakie powstały w naszych zębach, tym ten ubytek będzie większy, tym większe będzie zapalenie, a co się z tym wiąże, tym trudniejsze może się okazać usunięcie problemu. Dlatego należy przemóc swój strach przed stomatologiem i jak najszybciej umówić się na wizytę. On oczyści ubytek, następnie go wypełni i będziemy mogli znowu czerpać pełną radość z jedzenia, ponieważ nic nas nie będzie bolało.

Uczmy tego dzieci

Dzieci są świetnymi obserwatorami, a to oznacza, że wiele zachowań czerpią od nas – dorosłych.

Dlatego jeśli widzimy, że w zębie naszego dziecka pojawił się ubytek, to nie powinniśmy okazywać strachu, ani udawać, że nic złego się nie dzieje i bagatelizować problem. Wręcz odwrotnie, od razu, dopóki jeszcze ten ubytek jest mały, powinniśmy zabrać dziecko do stomatologa. Możemy mu wcześniej wytłumaczyć, że chodzi o wyleczenie ząbka i powiedzieć, że nie ma się czego bać. Ważne jest to, aby od samego początku pokazywać dzieciom, że tego typu sprawy trzeba jak najszybciej rozwiązywać, a stomatolog w tym przypadku nie jest naszym wrogiem tylko przyjacielem.

Co więcej, może się okazać, że zaproponuje on naszemu dziecku kolorowe wypełnienie ubytku, a to oznacza, że mimo wszystko taka wizyta może się dla dziecka okazać ciekawą przygodą, którą będzie dobrze wspominało. Warto zobaczyć jak może się skończyć ignorowanie małych ubytków. Jeśli racjonalne argumenty do nas nie przemawiają, to może pomogą zdjęcia zniszczonych zębów. Im szybciej podejmiemy odpowiednie działania, tym łatwiej będzie nam zachować zdrowe i mocne zęby.

gabinet dentystyczny Ruda Śląśka usuwanie ósemek warszawa