Wróżby

Wróżby

17 kwietnia 2019 Wyłącz przez Magdalena

Wielu z nas oddałoby sporo, żeby zawczasu poznać swoją przyszłość. Niestety, zdaje się, że musimy być cierpliwi i spokojnie czekać na to, co przyniesie nam los. Chociaż w telewizji pojawiają się programy, w których ludzie próbują wróżyć z kart, a w kolorowych czasopismach nie brakuje horoskopów, to jednak chyba nie można im do końca zawierzyć. Najmniej wiarygodne zdają się być horoskopy sporządzane dla ludzi spod danego znaku zodiaku na określony czas, czyli na przykład na miesiąc. Chyba trudno jest włożyć do jednej szuflady miliony ludzi, które urodziły się w danym okresie i powiedzieć im w kilku zdaniach (takie horoskopy są zazwyczaj mało obszerne), jak będzie wyglądało ich życie w najbliższych tygodniach.

Kiedy stawiamy sobie horoskop indywidualnie, to – biorąc to na logikę – ich spełnienie jest bardziej prawdopodobne, bo przewidzenie przyszłości jednej konkretnej osoby, z którą wróżbita ma akurat kontakt zdaje się być łatwiejsze. Oczywiście, wszystko zależy tutaj od naszej wiary we wróżby. Nie da się na dobrą sprawę zweryfikować ich prawdziwości, no bo jeśli na przykład ktoś wywróży nam, że w najbliższym roku spotkamy miłość swojego życia i faktycznie tak się stanie, to równie dobrze może to być zwykły przypadek. Wróżby powinno się raczej traktować jako zabawę, która może sprawić nam trochę radości. Nierozsądne byłoby natomiast układanie sobie życia pod horoskopy.

Istnieje coś takiego, jak samospełniająca się przepowiednia – jeśli uwierzymy w daną wróżbę, to możemy potem podświadomie robić wszystko, żeby się ona spełniła.

schodołaz gąsienicowy www.rostowski.info