Taktowny turysta

Taktowny turysta

25 lipca 2018 Wyłącz przez Magdalena

Występując w roli turysty-amatora, czyli takiego, który po raz pierwszy jest gościem danego kraju, bardzo łatwo, zupełnie nieświadomie popełnić jakąś gafę. Przed wyjazdem na wakacje warto więc zapoznać się z podstawowymi obyczajami i tradycjami panującymi w państwie do którego się wybieramy.

To bardzo cenna wiedza, która niejednokrotnie znacząco wpływa na jakość naszych wakacji oraz wspomnienia z podróży. Goszcząc w Hiszpanii warto mieć na uwadze, iż naród ten nie przepada za czynnością tak zwanego „podpalania papierosa” – sami tego nie robią i tym bardziej nie chcieliby, aby ktoś zaoferował im taka przysługę.

Z kolei, ten kto wybiera się z wizytą do włoskiego domu, powinien zabrać ze sobą jakiś prezent dla gospodarzy. Nie musi to być nic szczególnie wartościowego.

Chodzi bardziej o sam symbol. Jeżeli już jednak przytrafi nam się jakiś niezaplanowany nietakt podczas wakacyjnego wypadu do innego kraju, to pamiętajmy, że istnieje jedno, zawsze skuteczne rozwiązanie tego problemu – to duża dawka dystansu do siebie samego oraz do innych i jeszcze więcej uśmiechu!.

detoks lublin