Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

11 kwietnia 2018 Wyłącz przez Magdalena

Większości ludzi praca stomatologa kojarzy się głównie z leczeniem zębów, które uległy jakimś poważnym chorobom. Najczęściej jest to próchnica lub nadwrażliwość dziąseł, gdyż z nimi nie sposób sobie poradzić samemu.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że dentysta może mieć również specjalizację z zakresu medycyny estetycznej i wykonywać także zabiegi, mające po prostu poprawić wygląd uzębienia. Stomatologia estetyczna to podspecjalność, którą może wyrobić każdy dentysta, chcący wykonywać procedury, niwelujące defekty kosmetyczne zgryzu.

Do najpopularniejszych zabiegów można zaliczyć wybielanie zębów czy uzupełnianie ubytków w uzębieniu poprzez wszczepianie implantów. W granicach stomatologii estetycznej mieści się również ortodoncja, czyli leczenie wad zgryzu oraz wpływanie na zmianę niewłaściwego ułożenia zgryzu.

Dentysta, który ma taką specjalność, zajmuje się również zakładaniem licówek, a także koron ceramicznych. Innymi procedurami są natomiast fluoryzacja, skalling oraz lakowanie zębów.

To właśnie dzięki takim działaniom pacjenci mogą uzyskać zdrowy, śnieżnobiały uśmiech, jaki dotąd widywali wyłącznie w reklamach.

www.omialab.pl