Przebieg leczenia kanałowego

Przebieg leczenia kanałowego

31 maja 2018 Wyłącz przez Magdalena

Leczenie kanałowe pod mikroskopem poznań zwykle kojarzy się z trudnym, czasochłonnym zabiegiem, który przysparza dodatkowo sporo bólu. Obecnie sprawa znacznie się uprościła – dzięki nowo stosowanym metodom trwa ono znacznie krócej i okazuje się dużo mniej nieprzyjemne dla pacjenta.

Na początku, nim jeszcze podejmie się decyzję o leczeniu, należy wykonać prześwietlenie zęba. To właśnie na podstawie zdjęcia rentgenowskiego stomatolog sprawdzi kształt, a także długość kanału danego zęba.

Będzie mógł wówczas także ustalić, czy dana infekcja dotknęła jedynie wnętrze zęba, czy jednak zdołała rozprzestrzenić się na okoliczne kości. Leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Po dokonaniu zastrzyku, lekarz musi rozwiercić zęba, by zrobić dojście do kanału, z którego należy usunąć zainfekowaną tkankę. Likwiduje ją przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Rzadko kiedy zdarza się, by musiał przeprowadzać procedurę zatruwania zęba. Najczęściej wystarcza po prostu oczyszczenie wnętrza, a następnie uzupełnienie go specjalnym materiałem, zapobiegającym ponownemu rozwijaniu się bakterii.

Jeśli natomiast ma się do czynienia z zakażeniem, ząb należy wypełnić lekarstwem, które po upływie określonego czasu można usunąć.