Próby z ziołolecznictwem

Próby z ziołolecznictwem

16 lipca 2018 Wyłącz przez Magdalena

Nim zaczęto mówić o homeopatii i prowadzić badania, które miały potwierdzić jej skuteczność i opracować metody pozyskiwania leków, czołową pozycję wśród alternatywnych rozwiązań wobec medycyny „oficjalnej” było leczenie ziołami. W gruncie rzeczy nazywanie ziołolecznictwa mianem alternatywnej metody leczenia jest nieco wątpliwe, albowiem przez wiele lat jedyna znana ludzkości medycyna opierała się właśnie o zioła i różnego rodzaju ekstrakty roślinne.

Skuteczność konkretnych ziół w leczeniu lub wspomaganiu leczenia pewnych dolegliwości została potwierdzona naukowo, więc nie należy tych ustaleń lekceważyć. Rzecz jasna nie ma mowy o tym, aby w dzisiejszych warunkach opierać całokształt terapii na ziołach.

Z pewnymi chorobami zwyczajnie nie są w stanie sobie poradzić. Można jednak śmiało udać się do zielarni, gdy dolega nam coś błahego.

Bóle, problemy z trawieniem czy nadmiar stresu są przypadłościami, z którymi łagodne ziołowe formuły sobie radzą. Pamiętajmy przy tym, że część leków homeopatycznych również bazuje na składnikach ziołowych.

proktolog poznań Badanie Holter Ciśnieniowy w Poznaniu. Jadwiga Bernardczyk Meller