Pozycja w wyszukiwarkach najważniejsza

Pozycja w wyszukiwarkach najważniejsza

15 kwietnia 2018 Wyłącz przez Magdalena

Wątki związane z pozycjonowaniem stron towarzyszą nam przez cały czas i nie może być inaczej, skoro poruszamy kwestię optymalizacji kodu. Już zdążyliśmy nakreślić, że obie czynności są wobec siebie komplementarne i nie da się skutecznie i trwale wypozycjonować witryny, jeśli w jej kodzie nie zajdą odpowiednie zmiany. Czasami decydujące znaczenie mają detale, takie jak struktura nagłówka czy słowa kluczowe zawarte w meta-danych.

Generalnie możemy przyjąć, że zadania związane typowo z optymalizacją są zaledwie jednym z elementów, które mają nas przybliżyć do osiągnięcia celu jakim jest uzyskanie przez witrynę wysokiej pozycji w Google, Yahoo czy Bing. Powinniśmy tak do tego podejść, albowiem optymalizacja sama w sobie to za mało, aby znacząco poszerzyć grupę ludzi, do jakiej dotrzemy z naszym serwisem. Uda się to zrobić jedynie wówczas, gdy kolejnym krokiem będzie odwołanie się do technik pozycjonowania.

To już działania, które niekoniecznie wiążą się ze zmianami w treści naszej strony, ale z budowaniem odpowiedniego zaplecza oraz innymi „sztuczkami”.