Odpowiednia myszka na zmęczony nadgarstek

Odpowiednia myszka na zmęczony nadgarstek

20 maja 2019 Wyłącz przez Magdalena

Zaglądając do sklepu, który oferuje twarde części do komputera nazywane hardware, będziemy mogli się przekonać jak wiele różnych akcesoriów możemy tam kupić. Monitory, klawiatury, myszki, słuchawki czy dyski twarde. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że każdy z tych elementów oferowany jest w kilku rodzajach, a to oznacza, że naprawdę dokładnie trzeba im się przyjrzeć, tak abyśmy mogli określić, który z nich najbardziej będzie nam odpowiadał.

Nawet w przypadku myszek komputerowych będziemy mieli wiele możliwości do wyboru.

Jakie są oferowane?

Zastanawiamy się, jakie myszki komputerowe znajdziemy? Możemy wybrać mniejsze i większe, podpinane na przewodzie i bezprzewodowe. Możemy wybrać takie do codziennej pracy i takie, które będą bardziej rozbudowane, bo zostały stworzone z myślą o grach komputerowych i ułatwieniach pozwalających szybciej się po nich poruszać.

Możemy też wybrać myszki, które będą miały mniej lub więcej przycisków, i takie które będą miały różne wielkości i kształty. Dlatego też przed wyborem tej ostatecznej powinniśmy każdą wziąć w rękę, aby sprawdzić, z którą najlepiej będzie nam się pracowało.

Boli nas nadgarstek?

Jeżeli podczas pracy dużo operujemy myszką, to może się okazać, że po pewnym czasie zaczniemy odczuwać ból w nadgarstku.

Dlatego warto wiedzieć, że jest specjalna myszka, która ma temu zapobiegać. Jest to myszka, którą ustawimy w jednym miejscu na biurku, tak aby było nam wygodnie ją trzymać i już jej nie ruszamy. Wszelkie ruchy kursora odbywają się za pomocą specjalnej kulki, którą poruszamy.

A dzięki myszce stojącej w jednym miejscu, jej odpowiedniej wielkości i nachyleniu pod idealnym kątem, nasz nadgarstek odpoczywa i nie musimy się już zmagać z jego bólem. Co prawda myszka ta kosztuje dość sporo, ale warto w nią zainwestować, zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzamy na pracy przy komputerze podczas której operujemy myszką. Producenci prześcigają się w pomysłach jak takie myszki komputerowe mają wyglądać i jakie funkcje mają spełniać.

Jeśli przymierzy się do każdej z nich będzie istniało spore prawdopodobieństwo, że wybierzemy taką, na której wygodnie będzie nam się pracowało i nic nas nie będzie bolało, co pomoże uniknąć sporych problemów nadgarstkiem.

Hosting Kraków doradztwo audytowe