Ochrona komputera i danych osobowych w internecie

Ochrona komputera i danych osobowych w internecie

14 października 2017 Wyłącz przez Magdalena

Ochrona komputera jest bardzo ważna dla każdego posiadacza. Nieważne czy jest to komputer stacjonarny, czy laptop. Sprzęty tego typu bezpieczne są tylko w momencie, gdy nie wyjęliśmy ich jeszcze z oryginalnego opakowania. Gorzej jest jak ten moment nastąpi, a podłączenie do internetu to już kolejne źródło bardzo dużych kłopotów. Chronić komputer można na wiele sposobów.

Warto przyswoić sobie chociażby te podstawowe, aby nie stracić swoich danych i nie stać się ofiarą oszustów, którzy prężnie działają i się nie poddają:

  • Antywirus na każdym komputerze to bardzo ważna kwestia. Najważniejsze, aby wersje były stale aktualizowane, a komputer skanowany przez funkcje takich programów, co umożliwia sprawdzenie, czy komputer nie jest zakażony przez jakieś szkodliwe wirusy. Warto zdawać sobie sprawę, że wersje bezpłatne niekoniecznie są odpowiednie i bezpieczne. Warto zainwestować pieniądze, aby czuć się bezpiecznie i zwiększyć ochronę;
  • Należy stale aktualizować oprogramowania w komputerach. Nie jest to złośliwość programistów, którzy siedzą i nudząc się tworzą coś nowego.

    Wszystko po to, aby wyeliminować błędy, które prowadzić mogą właśnie do utraty chociażby danych, czy ich wycieku;

  • Kolejnym sposobem jest zabezpieczenie sieci, czyli własnego internetu. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że włamać się może każdy kto zna hasło. Wymyślanie najprostszych do zapamiętania rozwiązań nigdy nie będzie skuteczne;
  • Warto pomyśleć także o zwyczajnym, fizycznym zabezpieczeniu komputera. Trzeba pamiętać, aby nie obnosić się ze sprzętem i nie zostawiać go w miejscach narażonych na kradzież (przy oknach, w samochodzie).

.

firma sprzątająca Wrocław www.mycharts.com.pl