Nie każda religia ratuje życie

Nie każda religia ratuje życie

12 marca 2018 Wyłącz przez Magdalena

Religia, podobnie jak polityka, zawsze znajdzie się w czołówce kontrowersyjnych, wzbudzających skrajne emocje tematów. Przykładem tego może być odniesienie się przedstawicieli niektórych wyznań do problemu funkcjonowania dziedziny medycznej, jaką jest transplantologia. Nie wszystkie religie odnosza się przychylnie do tej właśnie metody ratowania ludzkiego życia.

Jej przeciwnikami są między innymi Świadkowie Jehowy, pozwalając jednak, by decyzję o przyjęciu przeszczepionego organu każdy podejmował zgodnie ze swoim sumieniem. Jednocześnie jednak są zdecydowanymi przeciwnikami transfuzji krwi, która podczas wielu operacji czy po zaistnieniu poważnych wypadków jest niemal niezbędna. Sprzeczne poglądy na ten temat znajdziemy również wśród wyznawców Judaizmu.

Taki czyn ma wynikać z godnych pobudek, jednak pojawia się tu obawa, że w momencie zmartwychwstania ciało osoby po przeszczepie nie będzie stanowiło spójnej całości. Nadal jednak jest to usprawiedliwione, gdy celem transplantacji jest ratowanie ludzkiego życia. Zdecydowanymi zwolennikami przeprowadzania przeszczepów są chrześcijanie, buddyści i wyznawcy islamu.

NZOZ I-Kar www.nawozygranulowane.com.pl