Naklejki na ścianę – jak je równo nakleić?

Naklejki na ścianę – jak je równo nakleić?

19 maja 2019 Wyłącz przez Magdalena

Naklejki na ścianę szturmem zdobywają serca coraz większej liczby dekoratorów wnętrz. Stały się one niezwykle popularną dekoracją ścienną, przede wszystkim ze względu na szeroki wybór oraz łatwy montaż. Warto wiedzieć, że tego typu naklejki doskonale sprawdzą się w wielu różnych pomieszczeniach w domu, a więc już nie tylko w pokoju dziecka, gdzie jak do tej pory były głównie wykorzystywane. Tam oczywiście cały czas doskonale spełniają swoje zadanie, ubarwiając wnętrze pokoju naszego malca, natomiast coraz częściej docenia się ich zalety również w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon czy łazienka. Wykorzystując różnego rodzaju motywy jesteśmy bowiem w stanie stworzyć bardzo ciekawe i oryginalne elementy wystroju, nadając pomieszczeniom naprawdę niepowtarzalny klimat.

Ważne jest jednak, aby naklejki i motywy się na nich znajdujące były odpowiednio dobrane. Mogą one stanowić dekorację tymczasową, na przykład w ramach świąt czy pór roku, ale znacznie częściej są stosowane jako dekoracje stałe. Równie istotne jak sam wybór naklejek jest jednak odpowiednie ich zamontowanie. Nie każdy bowiem wie, w jaki sposób zainstalować naklejki na ścianę, jak je równo nakleić oraz jak w razie potrzeby je zdemontować. O czym powinniśmy więc pamiętać? Krok pierwszy: zmierzenie wysokości oraz szerokości ściany, na której znajdą się naklejki ścienne.

Krok drugi: dokładnie umyj ścianę przed zaaplikowaniem naklejek. Ściana powinna być czysta, gładka i sucha, tak więc nie jest wskazane naklejanie na ściany świeżo malowane. Niezbyt dobrze, jeżeli podłoże ściany jest chropowate. Krok trzeci: zaznacz orientacyjnie punkty, w których przyklejone zostaną naklejki. Wiele zależy od tego, na jakie naklejki na ścianę się zdecydowaliśmy – czy jest to szereg mniejszych naklejek, które będą ustawione w kolumnach i rzędach, czy też nieco większych rozmiarów naklejka.

Tak czy siak, niezwykle ważne jest, aby postarać się nanieść naklejki na ścianę równo. W tym celu możemy wykorzystać na przykład zawieszony na ścianie sznurek, który pomoże nam uniknąć nierówności. Samo naklejanie, jeżeli wiemy już gdzie mniej więcej ma wylądować naklejka, jest bardzo proste. Należy najpierw odkleić specjalny papier ochronny, a następnie przyłożyć naklejkę do ściany i docisnąć. Świetnym rozwiązaniem będzie robienie tego wszystkie w dwie osoby, dzięki czemu cały proces będzie po prostu łatwiejszy.

Dodatkowo, w ten sposób jedna osoba może dociskać naklejkę, a druga pilnować tego, czy jest ona rzeczywiście przyklejona równo.

holo.pl http://www.contactcenter.pl/en/our-services/customer-service/22