Mikrofony…

Mikrofony…

6 lutego 2019 Wyłącz przez Magdalena

Mikrofon jest bardzo ważny podczas nagrywania muzyki. To od niego w dużej mierze zależy, jaki dźwięk trafi do komputera, a następnie do odbiorców. Zanim zdecydujemy się na zakup mikrofonu, warto zastanowić się, co będziemy nim nagrywać. Inny sprawdzi się podczas nagrywania wokalu, a inny w czasie zgrywania piosenki granej przez zespół.

Mikrofonów możesz też używać podczas koncertów na żywo i tak nagrywać piosenki. W zależności od tego, jaki jest jego cel, dobrze jest wybierać między sprzętem dynamicznym, pojemnościowym oraz wstęgowym. Mikrofony dynamiczne są w tej grupie najpopularniejsze. Bardzo częste się je wykorzystuje, ponieważ nie wymagają zasilania w zewnątrz.

Dobrze zbierają dźwięki, dlatego też używa się na estradach. Lekki mikrofony pojemnościowe charakteryzują się wyjątkową czułością – niemal idealnie nagrywają muzykę, każdy detal, każdy instrument, nawet cichy. Produkt wstęgowy sprawdza się zwłaszcza podczas nagrywania instrumentów np. perkusji czy wiolonczeli.

Od mikrofonu bardzo wiele zależy, dlatego przed zakupem warto przemyśleć wszystkie wady i zalety każdego modelu, aby wybrać jak najlepszy.

Softwarehouse Wecreo: aplikacje dla firm i instytucji