Medycyna naturalna znana od lat

Medycyna naturalna znana od lat

30 czerwca 2019 Wyłącz przez Magdalena

Mamy ogromne zaufanie do lekarzy, do medycyny opartej na różnego rodzaju środkach farmakologicznych, a jednocześnie zaczynamy zapominać, że ludzie leczyli się na setki lat przed wynalezieniem wielu współczesnych leków. Niestety to prowadzi do sytuacji, w której odchodzimy od tego co naturalne, a nawet na zwyczajne przeziębienia czy dolegliwości, zaczynamy się domagać antybiotyków po to, aby wyleczyły nas one jak najszybciej. A szkoda, bo moglibyśmy sięgnąć po wiedzę starszych osób, naszych babć i prababć, które potrafiły świetnie leczyć za pomocą tego, co miały pod ręką.

Naturalne właściwości

To co jest wykorzystywane przez medycynę naturalną, to przede wszystkim naturalne właściwości różnego rodzaju produktów. Poczynając od ziół, przez owoce i warzywa. Jeśli będziemy wiedzieli, w jaki sposób je wykorzystać, jakie efekty możemy uzyskać jeśli będziemy je stosowali, to może się okazać, że znacznie poprawimy stan naszego zdrowia, co przełoży się na rzadsze odwiedzanie przez nas lekarza. Oczywiście medycyna naturalna nie zastąpi medycyny specjalistycznej, bo nie jest w stanie pomóc na wszystkie schorzenia. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była wykorzystywana przy mniejszych dolegliwościach zdrowotnych, jak również żeby była wsparciem dla medycyny konwencjonalnej.

Działa wolniej, ale jest skuteczna

Przyjmując tabletki, które mają nam pomóc na różne dolegliwości, oczekujemy że zaczną one działać od razu i szybko zauważymy pozytywne efekty tego oddziaływania. W medycynie naturalnej jest trochę inaczej. Określone zioła czy warzywa mogą zdziałać wiele dobrego w naszym organizmie, ale potrzeba na to nie tylko czasu, ale również systematyczności w ich przyjmowaniu. Tutaj nie ma natychmiastowych efektów, ale jeśli uzbroimy się w cierpliwość i spokojnie na nie poczekamy, to możemy być pozytywnie zaskoczeni. A co więcej, nie niszczymy swoich narządów wewnętrznych, przez obciążanie ich tabletkami. Powinniśmy zobaczyć co oferuje nam medycyna naturalna. Ma nam ona wiele do zaproponowania, jednak musimy pamiętać, że ją także trzeba stosować według określonych wytycznych, bo jeśli przyjmiemy czegoś zbyt dużo, może nam zaszkodzić. Nawet przyjmowanie ziół w nieodpowiedniej ilości albo połączonych z czymś innym, może być szkodliwe.

www.dominikpolonski.com