Jak zlokalizować pojazd z użyciem GPS?

Jak zlokalizować pojazd z użyciem GPS?

23 lutego 2020 Wyłącz przez Magdalena

GPS to skrót od Global Positioning System, czyli system nawigacji, mierzy czas od satelity do odbiornika, jest bardzo częstym elementem wyposażenia samochodu.

Pierwotnie zakładano go by uniknąć kradzieży samochodu, a jeśli już dochodziło do takiej sytuacja o zlokalizowanie gdzie znajduje się ów łup.

Dzisiaj GPS ma szersze zastosowanie, przede wszystkim w firmach posiadających floty samochodowe będące głównym narzędziem pracy.

Każdy z pracowników powinien być poinformowany o fakcie, że w samochodzie, który użytkuje jest zainstalowane takie urządzenie w innym przypadku jest to poza prawem i może być karane, jeśli pracownik będzie chciał dochodzić swoich praw.

Jaki jest cel wyposażania samochodu w GPS poza chęcią uniknięcia kradzieży? Właściciele samochodów służbowych chcą ustrzec siebie przed ewentualnymi oszustwami, dzięki GPS-owi są w stanie sprawdzić, w jakim miejscu jest pracownik, jakie jest zużycie paliwa oraz z jaką prędkością porusza się samochód.

Poza ograniczonym zaufaniem, jeśli tak to można ująć dochodzi jeszcze aspekt bezpieczeństwa, który działa również na korzyść korzystającego z pojazdu.

W jaki sposób lokalizowany jest samochód GPS? Poprzez centralę, do której wysyłane są informacja, w jakim położeniu geograficznym znajduje się pojazd informacje te mogą być odczytywane z perspektywy komputera, ale coraz częściej również smartfona.

Wiele firm oferuje usługi sprzedaży oraz montażu GPS-a dodatkowo również monitoring polegający na sprawdzaniu każdego zamontowanego urządzenia oraz sporządzania statystyk i sprawozdań, które dostarczane są do zleceniodawcy.

ślub w plenerze pod warszawą pralnia chemiczna przemyśl