Jak traktować wróżby?

Jak traktować wróżby?

1 maja 2019 Wyłącz przez Magdalena

Przyszłość zawsze jest niepewna. Nawet jeśli dziś wszystko znakomicie się nam układa, to nie mamy gwarancji, że dobra passa będzie kontynuowana również jutro. Oczywiście, trzeba starać się przewidywać potencjalne zagrożenia i im jakoś zapobiegać, jednak wszystkich czyhających na nas niebezpieczeństw nie przewidzimy, a przed niektórymi po prostu nie jesteśmy w stanie się uchronić. Ta niepewność jutra nie jest dobra i człowiek czasami chciałby się jej pozbyć. Dlatego też tak wielu ludzi czyta horoskopy i słucha tego, co mają im do powiedzenia różnego rodzaju wróżbici.

Czasami wróżba może nas uspokoić, nawet jeśli nie do końca wierzymy w możliwość przepowiedzenia przyszłości. Nie zawsze jest to jednak dobre, ponieważ możemy przez to stracić czujność i wpakować się w tarapaty. Wróżba, jeśli nie jest dla nas korzystna, może nas także wprowadzić w zły nastrój, którego nie można przecież w żaden sposób logicznie wytłumaczyć – zamartwianie się czymś, co się jeszcze nie wydarzyło i co w ogóle może się nie wydarzyć, jest zupełnie bez sensu. W jaki sposób powinniśmy więc traktować wróżby? Są ludzie, którzy bardzo mocno wierzą w astrologię i inne tego typu rzeczy. Oczywiście, mają do tego pełne prawo i nie można ich krytykować, jeśli z tej ich wiary nie wynika nic złego dla otoczenia.

Lepiej jest jednak mieć do tego wszystkiego pewien dystans i wróżby czy też horoskopy traktować jako niegroźną zabawę, która nie ma wpływu ani na nasze nastroje, ani na nasze działanie.

www.nanocluster.pl