Działanie i funkcjonowanie dzięki systemowi operacyjnemu

Działanie i funkcjonowanie dzięki systemowi operacyjnemu

16 czerwca 2018 Wyłącz przez Magdalena

System operacyjny ma za zadanie nadzorowanie pracy, wszystkich obojętnie, jaka będzie ich ilość, procesów a także urządzeń komputerowych.

OS sam z siebie nie tworzy komputera pracując zazwyczaj tylko w tle, jednakże bez niego nie ma możliwości, aby był on w pełni funkcjonującym sprzętem, staje się po prostu całkowicie bezużyteczny.

Czyli zależność jest prosta, aby móc korzystać z dobrodziejstw, jakie daje komputer musi być w nim zainstalowany system operacyjny.

Miejscem gdzie zainstalowany zostaje system operacyjny jest dysk twardy każdego komputera.

To z tamtego miejsca nadzoruje i decyduje, jakie programy powinny zostać otwarte, w jaki sposób przechowywać wszelkie dane i dbać o ich bezpieczeństwo, a jest to przecież bardzo ważne dla każdego z nas, gdyż nasze komputery są nierzadko skarbnica wiedzy o nas samych, o naszym codziennym życiu i wykonywanej przez nas pracy. Bardzo podobne jest też specjalne oprogramowanie IT dla administracji. Dzięki niemu można lepiej zorganizować pracę i działać skuteczniej.

Dlatego też szczególnie zależy nam na jego bezpieczeństwie a nie tylko na sprawnym funkcjonowaniu, które jest oczywiście podstawą.

wecreo.com www.volumesensation.pl