Dom naszą twierdzą!

Dom naszą twierdzą!

17 stycznia 2019 Wyłącz przez Magdalena

Mamy pełne prawo, aby we własnym domu czuć się bezpiecznie. Generalnie potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z kluczowych i z założenia każdemu człowiekowi należy się bezpieczne funkcjonowanie w warunkach, które zaspokajają jego bytowe oczekiwania, ale też dają poczucie bezpieczeństwa fizycznego.

Jeśli bierzemy pod uwagę dom czy mieszkanie, to każdy z nas powinien się w nim czuć dobrze. Wracając z pracy lub ze szkoły chcemy mieć poczucie, że wszystko jest w porządku i zawsze będzie w porządku.

Zależy to jednak od różnych czynników. Człowiek i obywatel powinien mieć szerokie możliwości zapewniania sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa w domowych warunkach.

Wielu z nas w głowie pobrzmiewa w tym momencie sentencja mówiąca, że dom jest moją twierdzą. Postulat ten wywodzi się z anglosaskiego kręgu kulturowego, a w szczególny sposób ze Stanów Zjednoczonych.

Słowa „my home is my castle” są tam doskonale znane i dla nikogo nie stanowią źródła wątpliwości. Przeniesienie takiego traktowania domu na grunt europejski nie zawsze jest jednak proste.

Usługi ppoż Łódź https://www.pustachata.pl/p/odbior-i-wywoz-starych-mebli.html www.animachina.pl