Czujny sąsiad na wagę złota

Czujny sąsiad na wagę złota

5 lutego 2019 Wyłącz przez Magdalena

Możemy zainwestować sporo pieniędzy w środki techniczne, które mają zapewnić bezpieczeństwo nam oraz naszym bliskim. Prawda jest jednak taka, że to może nie wystarczyć. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby dobrze żyć z sąsiadami.

Swego czasu na polskich osiedlach często pojawiały się tabliczki informujące o tym, że poszczególne posesje są obserwowane przez sąsiadów. Potem ten zwyczaj zanikł, co nie zmieniło faktu, że sąsiedzka pomoc bywa bardzo potrzebna. Zwłaszcza wtedy, gdy w pobliżu kręcą się podejrzani ludzie.

Jeśli planujemy wakacyjny wyjazd, dobrze jest uprzedzić o nim sąsiadów i poprosić o to, by zachowali czujność. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy złodzieje nie szykują czegoś pod naszą nieobecność. Szybka reakcja sąsiada, który wezwie policję może zaważyć na losach naszego majątku.

To wymaga jednak utrzymywania bliższych relacji z osobami z naszego otoczenia. Współczesne realia nie zawsze temu sprzyjają, ponieważ w codziennej pogoni nie mamy czasu na rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków.

nagrobki piła fotografia produktowa poznań