Czosnek i cebula dobre na przeziębienie

Czosnek i cebula dobre na przeziębienie

7 czerwca 2019 Wyłącz przez Magdalena

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele do zaproponowania mają nam różnego rodzaju produkty spożywcze, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Wiele warzyw i owoców zawiera w sobie różnego rodzaju witaminy i minerały, które mogą działać na nasz organizm wzmacniająco, ale także mogą mu pomagać w walce z infekcją. Dlatego warto zapoznać się z tymi ich właściwościami, tak abyśmy wiedzieli, kiedy z czego powinniśmy korzystać. Wówczas będzie istniała największa szansa na to, że uda nam się przez wiele infekcji przejść nie tylko szybko, ale również bez konieczności sięgania po środki farmakologiczne.

Receptura babć

Pamiętajmy, że największa wiedza odnośnie medycyny naturalnej znajduje się wśród ludzi starszych, którzy jeszcze pamiętają, czym byli leczeni przez swoje mamy i babcie.

To właśnie wśród nich najłatwiej będzie nam znaleźć przepisy na naturalne mikstury stawiające na nogi podczas różnego rodzaju chorób. Jeśli mamy problem z przeziębieniem, zaczyna się pojawiać katar, kaszel, trzeba odkrztusić wydzielinę, to należy sięgnąć po cebulę i cukier. Cebulę drobno siekamy i wrzucamy do naczynia, posypujemy cukrem i odstawiamy na kilka godzin. Kiedy puści sok będzie dobra do spożywania. W małych ilościach łyżeczkami pomoże zwalczyć przeziębienie, ponieważ działa bakteriobójczo.

Spożywajmy czosnek

Jeżeli chcemy wzmocnić swoją odporność albo zadziałać bakteriobójczo, to koniecznie powinniśmy sięgnąć po czosnek. Możemy go drobno posiekać i położyć na chlebie albo możemy z niego przygotować syrop. Najważniejsze jest to, aby przyjmować go systematycznie, bo wówczas faktycznie w prawidłowy sposób zacznie oddziaływać na nasze zdrowie i wzmocni nasz organizm. Dzięki niemu też nie będziemy łapać różnych infekcji, a jeśli już jakąś złapiemy, to znacznie łatwiej sobie z nią poradzimy. Warto sprawdzić co mamy w swojej kuchni i przekonać się, do czego możemy wykorzystać te produkty, tak aby w naturalny sposób poprawić swoje zdrowie.

Może się wówczas okazać, że mamy w swojej kuchni wiele świetnie działających produktów, wystarczy że dowiemy się, w jaki sposób możemy z nich korzystać, aby bez chemii móc wspomagać swój organizm w walce z różnymi chorobami i infekcjami.

https://sii.pl/

www.theoldcinema.pl www.tenisowki.com.pl